IV KONGRES TERAPII I PIELĘGNACJI SKÓRY PROBLEMATYCZNEJ

Zapraszamy do udziału w kongresie

IV Kongres Terapii i Pielęgnacji Skóry Problematycznej

Zapraszamy serdecznie do udziału w IV Kongresie Terapii i pielęgnacji skóry problematycznej. 9 wykładów, 6 godzin i 20 min nagrań w formule e-learning oraz 216 stronicowy e-book kongresowy.

Kongres organizowany jest przez magazyn art of BEAUTY. Postanowiliśmy po raz czwarty poruszyć dokładnie tematykę skóry problematycznej, w związku z dużą ilością zapytań ze strony Kosmetologów.

Po raz pierwszy organizujemy go w formule e-learning. Wykłady będą dostępne dla Uczestników na platformie elektronicznej przez 3 miesiące, dzięki czemu będą oni mieli możliwość wysłuchać ich wielokrotnie w najdogodniejszym dla siebie czasie.

Dodatkowo wszyscy Uczestnicy otrzymają e-book z prezentacjami wykładów oraz interaktywnymi linkami do stron www, profili fb, oraz filmików.

Celem kongresu jest zapoznanie uczestników z problematyką leczenia i pielęgnacji skóry problematycznej, a także przyczyn zewnętrznych i wewnętrznych tych problemów.

Tegoroczna tematyka kongresu obejmuje interdyscyplinarną wiedzę z zakresu kosmetologii, zdrowia, psychologii.

Kongres ma za zadanie podniesienie poziomu wiedzy kosmetologów, przekazanie wiedzy na temat specyfiki skóry problematycznej, najnowszych trendów, ale również sprawdzonych metod – osobom, które chcą rozwijać się zawodowo i prowadzić biznes na najwyższym poziomie oraz nadążać za potrzebami rynku.

Problem ten dotyka coraz większą część populacji. Jej pielęgnacja wymaga korzystania z pomocy specjalistów, jak również współpracy pomiędzy lekarzem dermatologiem, lekarzem medycyny estetycznej a kosmetologiem.

Podczas kongresu zostaną przedstawione tematy związane z przyczynami powstawaniu problemów, metody zapobiegania oraz pielęgnacji i terapii. Planujemy przedstawić również aspekt psychologiczny.

Kongres jest też okazją do zapoznania się z bogatą ofertą produktów i zabiegów przeznaczonych do przeciwdziałania tym problemom.

Kształt kongresu umożliwia zarówno zaprezentowanie wiedzy eksperckiej i oferty współpracujących firm, dotarcie do szerszego grona odbiorców, przy pomocy magazynu drukowanego jak i Internetu.

Kongres jest okazją nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Wiedza

Na kongresie wystąpią uznani w branży eksperci, praktycy,  z wieloletnim stażem. Ich doświadczenie i autorytet gwarantują wiedzę na najwyższym poziomie, praktyczne porady na najwyższym poziomie i inspiracje.

Komfort

Formuła e-learningu zapewnia wygodny, 3-miesięczny dostęp do wykładów, z którego można korzystać wielokrotnie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Do wyboru różne pakiety.

Niespodzianka

Wszystkie osoby uczestniczące w kongresie otrzymają e-book z prezentacjami wykładów oraz interaktywnymi linkami do stron www, profili fb, oraz filmików.

Wykłady dostępne od 2 stycznia 2023 r.

Prelegenci i program

Beata Anaya Diaz

Temat wykładu: Działanie sterydów na organizm - wpływ glikokortykosteroidów na problemy skórne

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

– Sterydy – charakterystyka
– Rola glikokortykosteroidów w leczeniu skóry
– Sterydoterapia a zabiegi kosmetologiczne
– Skutki uboczne stosowania sterydów
– Sterydy – jako metoda leczenia blizn
– Ginekomastia
– Podsumowanie

mgr Beata Anaya Diaz

Kosmetolog z ponad 10 letnim stażem. Przez 8 lat prowadziła z powodzeniem stacjonarnie Klinikę Urody we Wrocławiu. Obecnie pracuje jako kosmetolog estetyczny – w formie stacjonarnej oraz pomaga swoim klientom konsultując, pisząc e-booki, newslettery, plannery i artykuły. Prowadzi cykl spotkań/wywiadów z ważnymi osobistościami z zakresu medycyny, tworzy szkolenia i webinary poruszające najważniejsze tematy z zakresu kosmetologii i medycyny.

Temat wykładu: Powierzchowne zmiany skórne będące problemem w kontekście zabiegów kosmetologii estetycznej

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

W tematykę Kongresu Terapii i Pielęgnacji Skóry Problematycznej wpisują się zagadnienia zmian skórnych, które są problemem w kontekście kosmetologii estetycznej. Efektywne zabiegi rewitalizacji skóry w nowoczesnej kosmetologii estetycznej wiążą się przede wszystkim z mezoterapią igłową, mikroigłową z użyciem rollek, penów a także mikroderabrazją diamentową, korundową. Zmiany pochodzenia wirusowego są w tych przypadkach wielkim problemem. Pojedyncze, oczywiście można ominąć. Zmiany wirusowe, niektóre komórkowe i inne, znajdujące się np. w linii brwi, czy rzęs, przed wykonaniem makijażu permanentnego koniecznie trzeba usunąć.
Zapraszam na wykład Hanna Dolecka.

mgr Hanna Dolecka

Kosmetolog i wizażystka. Od 35 lat właścicielką Akademii Stylizacji i Urody. Była wykładowcą akademickim przez 11 lat w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy i Collegium Cosmeticum w Toruniu. Szkoleniowiec, autorka wielu publikacji. Specjalistka od usuwania powierzchownych zmian skórnych metodą elektrokoagulacji. Prelegentka na wielu kongresach i sympozjach kosmetologii estetycznej.
Prowadzi szkolenia z usuwania zmian skórnych metodą elektrokoagulacji.
hanna@dolecka.pl, 602 527 187

Temat wykładu: Wpływ mikrobiomu na skórę i zdrowie

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Skóra – największy ludzki organ –  jak również jelita zasiedlane są przez niezliczoną ilość mikroorganizmów – bakterii, grzybów i wirusów. Co wpływa na mikrobiom i jak zachować jego zdrowie?

dr Magdalena Elsner

Specjalistka z zakresu mikroodżywiania jelit z ponad 15-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie, specjalizuje się w dobieraniu flory jelitowej dla pacjentów z różnymi schorzeniami. Magister rehabilitacji, kosmetolog i dietetyk. Pracowała jako zastępca ordynatora Oddziału Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Od ponad 20. lat prowadzi Elsner Clinic.

mgr Małgorzta Frydzyńska

Temat wykładu: Skóra sucha i odwodniona – przyczyny, objawy i powikłania. Pielęgnacja i terapia

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Zaburzenia nawilżenia skóry są nie tylko problemem kosmetycznym, ale także zdrowotnym. Nieprawidłowości w funkcjonowaniu bariery hydrolipidowej mogą stwarzać warunki do łatwiejszego przenikania substancji drażniących, alergizujących i sprzyjać tworzeniu się stanów zapalnych. Prawidłowe funkcjonowanie stratum corneum oraz wynikające z niego prawidłowe nawilżenie skóry mają także kluczowe znaczenie dla skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów kosmetycznych. Korneobiologia i korneoterapia to dynamicznie rozwijające się dziedziny medycyny i kosmetologii.

mgr Małgorzata Frydzyńska

Kosmetolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Przez prawie 20 lat zawodowo związana z branżą medyczną i farmaceutyczną. Senior Product Manager w firmie farmaceutycznej o zasięgu ogólnoświatowym, odpowiedzialna za oryginalne cząsteczki, przełomowe w leczeniu chorób zagrażających życiu. Wieloletni wykładowca i nauczyciel akademicki, autorka licznych szkoleń z dziedziny kosmetologii, well-aging i zdrowego stylu życia. Właścicielka MJ Beauty Embassy.

mgr Claudia Musiał

Temat wykładu: Holistyczna kosmetologia - patomechanizmy dermatoz i pielęgnacji skóry

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Wykład Kosmetologia Holistyczna – mikrobiom skóry i oś jelita-skóra w patomechanizmie dermatoz i pielęgnacji skóry w pigułce obejmuje związek przyczynowo skutkowy wpływu czynników ekspozomalnych, homeostazy i dysbiozy mikrobiomu skóry, a także osi jelitowo-mózgowo-skórnej w nurcie holistycznym. Przybliżone zostaje znaczenie terminu holistyki, jako kompleksowego podejścia do pielęgnacji skóry w kosmetologii i trychologii. Ponadto, opisany został ekspozom, jako całkowita suma wielu czynników narażenia w nawiązaniu do kondycji skóry. Analogicznie, szczególny nacisk nałożono na istotę osi jelita-mózg-skóra terapii i pielęgnacji skóry problematycznej.

mgr Claudia Musiał

Specjalista kosmetologii bioestetycznej, praktykujący trycholog; wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku na kierunku kosmetologia oraz trychologia kosmetologiczna, doktorantka nauk medycznych Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego; nauczyciel akademicki w Katedrze i Zakładzie Chemii Medycznej GUMed, autorka publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym z Listy Filadelfijskiej z dziedziny biologii, chemii medycznej, onkologii eksperymentalnej oraz kosmetologii, jak również branżowych publikacji popularno-naukowych w wiodących magazynach branży beauty; prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych; ekspertka ds. mikrobiomu owłosionej skóry głowy, propagatorka trychologii holistycznej oraz onkotrychologii. Szkoleniowiec z zakresu trychologii i kosmetologii, oraz ekspert medialny. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Autorka książki naukowej Trychologia Kosmetologiczna i Lekarska, która została wydana przez Wydawnictwo lekarskie PZWL w 2022 roku.

Temat wykładu: Bezpieczne złuszczanie skóry wrażliwej - Magdalena Rychel oraz Marta Zielińska

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Co sprawia, że skóra staje się wrażliwa? Czy wrażliwość może być  nabyta? Czy skóra wrażliwa to zawsze przeciwwskazanie do stosowania bardziej aktywnych zabiegów kosmetycznych? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie wykładu. Opowiemy o nowoczesnych rozwiązaniach pielęgnacyjnych i substancjach, dzięki którym każdy specjalista będzie mógł zaproponować skuteczne zabiegi wszystkim klientkom. Również tym, które do tej pory nie tolerowały żadnych peelingów.

Magdalena Rychel

Kosmetolog i wizażysta, praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży beauty – od pracy z klientem w salonie, przez współtworzenie receptur kosmetyków, po szkolenia i sprzedaż.
Jest ogromnym zwolennikiem zielonej chemii, która łączy w sobie czystość składników pochodzenia naturalnego z najnowszymi technologiami.
W produktach zabiegowych oraz pielęgnacji domowej ceni efektywne działanie substancji aktywnych na skórę przy jednoczesnym minimalizowaniu podrażnień.
Od 2017 jest właścicielem firmy Optimum Beauty, będącej wyłącznym dystrybutorem na Polskę marek: Cosmedix, Ayuna, PUR oraz Butter London.

Julia Trawińska

Temat wykładu: Kosmetologia przyszłości. Terapie spersonalizowane – skuteczna terapia dla skór problematycznych

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Dlaczego personalizacja leczenia problemów skóry jest przyszłością kosmetologii?Czy stan skóry odzwierciedla kondycję naszego organizmu? Dlaczego leczenie skóry problematycznej powinniśmy zacząć od wewnątrz?

Na wykładzie opowiemy o cechach fenotypowych każdego organizmu, dlaczego łagodny, ale przewlekły stan zapalny przewodu pokarmowego prowadzi do problemów skóry i wreszcie jak spersonalizowane postępowanie eliminujące czynniki prozapalne usprawnia funkcjonowanie wszystkich narządów i przywraca równowagę mikrobiologiczną, hormonalną i enzymatyczną.

Oferta dla uczestników kongresu:

Wyjątkowa oferta tylko dla uczestników IV Kongresu Terapii i Pielęgnacji Skóry Problematycznej – możliwość wykonania dwóch badań KOD Metaboliczny 200 oraz Food Chemical Scan 21, w cenie jednego badania, czyli – 1800,- zł zamiast 2400,- zł.

Badanie można zakupić poprzez złożenie zamówienia na stronie https://genelab.pl/. W celu skorzystania z rabatu prosimy przy składaniu zamówienia na stronie genelab.pl, po dodaniu obydwu testów do koszyka wpisać kod kuponu: “Kongres”. Cena obejmuje także całą obsługę logistyczną.

Julia Trawińska

Specjalista medycyny funkcjonalnej. Specjalizuje się w diagnostyce nutriimmunologicznej i nutrigenetycznej wykorzystywanej do personalizacji odżywiania i leczenia. Jest ekspertem w zakresie wykorzystywania spersonalizowanych terapii medycyny stylu życia w leczeniu chorób przewlekłych. W swojej wieloletniej praktyce zajmuje się także leczeniem przewlekłych chorób skóry, w tym skóry głowy. Absolwentka Uczelni Łazarskiego oraz SWPS w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe na Uniwersytecie Unicusano w Rzymie, ze specjalizacją w zakresie Żywienia Klinicznego. Autorka wielu publikacji oraz prelegentka na wielu konferencjach w kraju i za granicą. Recenzentka publikacji poświęconych tematyce medycyny żywienia.

Zarządza kliniką Medycyny Stylu Życia Vimed. Współpracuje ściśle z ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz we Włoszech, Austrii i USA. Jako Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia, prowadzi kampanie profilaktyki zdrowia, zarządza Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab.

Iwona Wójcik

Temat wykładu: Etiopatogeneza, epidemiologia, rodzaje trądziku różowatego. Powikłania, terapia i pielęgnacja

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Przyczyny powstawania trądziku różowatego. Czynniki predystynujące dla powstania choroby. Fazy rozwoju i rodzaje trądziku różowatego. Strategie leczenia i pielęgnacji.

mgr Iwona Wójcik

Kosmetolog. Specjalista w dziedzinie kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Wykładowca na Uczelniach Wyższych oraz Studiach Podyplomowych. Trener z wieloletnim doświadczeniem. Od lat prowadzi Instytut Piękna w Częstochowie. W 2013 roku otrzymała tytuł „Kobiety Roku” za wprowadzenie najbardziej innowacyjnego produktu kosmetycznego.

Marta Zielińska

Temat wykładu: ACNE TARDA – uwarunkowania psychofizjologiczne i możliwości terapii

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Czym jest trądzik dorosłych i co go odróżnia od trądziku młodzieńczego? W jaki sposób zaburzenia gospodarki hormonalnej wpływają na pojawianie się zmian trądzikowych? Czym są  hiperandrogenizm i hiperandrogenemia i co wspólnego mają z acne tarda? Zapraszam na wykład poświęcony coraz częstszemu problemowi z jakim do gabinetów kosmetycznych zgłaszają się dziś klientki.  

Marta Zielińska

Kosmetolog, copywriter i korektor tekstów.

Adresaci konferencji

IV Kongres Terapii i Pielęgnacji Skóry Problematycznej

Kosmetolodzy i właściciele salonów kosmetycznych, salonów medycyny estetycznej oraz Wellness, lekarze medycyny estetycznej.

Warunki uczestnictwa

 • dostęp do wydarzenia przez 3 miesiące
 • dyplom uczestnictwa
 • prenumerata roczna magazynu art of BEAUTY
 • e-book z materiałami z kongresu

Cena uczestnictwa – 99 zł (z VAT)

 • dostęp do wydarzenia przez 3 miesiące
 • dyplom uczestnictwa
 • prenumerata dwuletnia magazynu art of BEAUTY
 • e-book z materiałami z kongresu
 • e-wydanie „Skóra problematyczna” (130 str.)

Cena uczestnictwa – 149 zł (z VAT)

 • dostęp do wydarzenia przez 3 miesiące
 • dyplom uczestnictwa
 • prenumerata dwuletnia magazynu art of BEAUTY
 • e-book z materiałami z kongresu
 • e-wydanie „Skóra problematyczna” (130 str.)
 • KSIĄŻKA: Dietetyka skóry, Justyna Zielińska (pdf, 112 str.)

Cena uczestnictwa – 179 zł (z VAT)

Partner strategiczny kongresu

Genelab Laboratorium Medyczne Logo
Centrum Medyczne Vimed Health & Beauty logo

Partner

Cosmedix Logo
art of BEAUTY Logo

Kontakt

KONTAKT Z ORGANIZATOREM

EWA CESARZ

kom: + 48 601 620 455, e.cesarz@esteticapolska.pl