Kongres POKONAJ MENOPAUZĘ

Zapraszamy serdecznie do udziału w kongresie POKONAJ MENOPAUZĘ.


Kongres Pokonaj Menopauzę

11 wykładów, 12 prelegentów, ponad 7 godzin nagrań w formule e-learningu oraz 200 stronicowy e-book kongresowy, prenumerata magazynu art of BEAUTY, książka Dr Tadeusza Oleszczuka „O menopauzie. Czego ginekolog ci nie powie”

Kongres organizowany jest przez magazyn art of BEAUTY.

Kongres zorganizowany jest w formule e-learning. Wykłady będą dostępne dla Uczestników na platformie elektronicznej, dzięki czemu będą oni mieli możliwość wysłuchać ich wielokrotnie w najdogodniejszym dla siebie czasie.


Dodatkowo wszyscy Uczestnicy B2B otrzymają e-booki z prezentacjami wykładów oraz interaktywnymi linkami do stron www, profili fb, oraz filmików.

Celem kongresu jest zapoznanie uczestników z problematyką szeroko pojętej menopauzy.

W programie m.in.:

  • Menopauza w wymiarze biologiczno-medycznym. Czym jest menopauza?
  • Objawy menopauzy i czynniki wpływające na jej objawy, zagrożenia, dolegliwości
  • Przedwczesna menopauza
  • Badania diagnostyczne w ocenie ryzyka onkologicznego i chorób układu krążenia
  • Nietrzymanie moczu
  • Hormonalna terapia zastępcza
  • Holistyczna ocena zdrowia w okresie menopauzy
  • Nieprawidłowe nawyki dla kręgosłupa i jak je zmienić
  • Żywienie i mikrobiota
  • Wpływ menopauzy na wygląd
  • Jak zachować młodzieńczy blask i energię jak najdłużej
  • Pielęgnacja przeciwstarzeniowa skóry w okresie menopauzy
Łysienie menopauzalne
  • Jak poprawić swój stan psychofizyczny przy wdrożeniu funkcjonalnego oddechu spowodowanymi menopauzą
  • Wpływ pozytywnych wibracji na organizm
  • Jak radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi spowodowanymi menopauzą
  • Jak zmotywować się do działania mimo spadku energii spowodowanego menopauzą

  Tematyka kongresu obejmuje interdyscyplinarną wiedzę z zakresu zdrowia, kosmetologii, psychologii.

  Kongres ma za zadanie podniesienie poziomu wiedzy kosmetologów i kobiet na temat wszystkich objawów menopauzy i kompleksowego radzenia sobie z nimi.

  Kongres POKONAJ MENOPAUZĘ

  Menopauza dotyka coraz młodszych kobiet. Ciągle jest tematem tabu i powodem wstydu. Wg raportu „Menopauza bez tabu” zrealizowanego przez Kulczyk Foundation 71% Polek przed menopauzą ma trudność z określeniem swojego stanu wiedzy nt. menopauzy lub określa go jako zły. 82% Polek obawia się objawów menopauzy.
  W badaniu jakościowym mocno wybrzmiało, że problemem w kontakcie z lekarzami/lekarkami jest brak możliwości uzyskania wyczerpujących informacji, a nieraz obcesowe traktowanie pacjentek przez lekarzy mężczyzn jak również niechęć do zlecania pacjentkom często bardzo podstawowych badań.

  Jednocześnie ponad 70% kobiet i 60% mężczyzn jest zdania, że o menopauzie należy mówić publicznie.

  Konieczność prowadzenia badań towarzyszących zastępczej terapii hormonalnej oraz potrzeba zebrania pogłębionego wywiadu przed jej zastosowaniem, jest doskonałym przykładem na to jak ważne jest holistyczne podejście do kobiety w wieku menopauzalnym.

  52% Polek przed menopauzą obawia się, że wpłynie ona negatywnie na ich wygląd. Kobiety nie chcą już myśleć o menopauzie jako o końcu swoich możliwości. W ogóle, okres sprawności i aktywności w różnych sferach życia przesuwa się trochę na bardziej zaawansowany wiek. Dlatego w dzisiejszych czasach nikt o 50-latce, łącznie z nią samą, nie myśli jak o matronie. To jest również kwestia większej świadomości dotyczącej stanu zdrowia i troski o siebie.

  Menopauza to niewątpliwie ważny, ale często też trudny, choćby z powodu licznych nieprzyjemnych dolegliwości, moment w życiu kobiety. Niektóre z badanych, które mają ten okres za sobą, podkreślają, że czas menopauzy, to okres, w którym kobieta staje się bardziej świadoma, pewna siebie.

  87% kobiet deklaruje potrzebę dostępu do rzetelnej wiedzy na temat menopauzy.

  Podczas kongresu zajmiemy się wszystkimi zagadnieniami związanymi z menopauzą, zarówno zdrowotnymi, społecznymi, psychologicznymi jak i urodowymi.

  Kongres będzie przygotowany w 2 wersjach: dla kobiet (b2c) i dla kosmetologów (b2b), aby mogli wspierać swoje klientki.

  Kongresowi będzie towarzyszyć publikacja w druku i w formie pdf, z kodami QR.

  ADRESACI KONFERENCJI


  Kongres będzie przygotowany w 2 wersjach: dla kobiet (b2c) i dla kosmetologów (b2b).

  WIECEJ INFORMACJI


  Ewa Cesarz
  e.cesarz@esteticapolska.pl

  601 620 455

KOMPLEKSOWA WIEDZA

Na kongresie wystąpią uznani w branży eksperci, praktycy, z wieloletnim stażem.
Ich doświadczenie i autorytet gwarantują wiedzę na najwyższym poziomie, praktyczne porady i inspiracje.

 

KOMFORT

Formuła e-learningu zapewnia wygodny dostęp do wykładów, z którego można korzystać wielokrotnie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Do wyboru różne pakiety.

 

PAKIET KORZYŚCI

Do dyspozycji uczestników: wykłady, prezentacje z wykładów, linki do stron wykładowców, prenumerata art of BEAUTY, e-book z materiałami kongresowymi*, książka dr Tadeusza Oleszczuka „O menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie”*.
*w zależności od pakietu

 

Blok 1

dr Tadeusz Oleszczuk

TEMAT: Menopauza - czego ginekolog ci nie powie

Dr Tadeusz Oleszczuk

Jestem doktorem nauk medycznych, specjalistą ginekologiem-położnikiem. Ponad 30 lat pracy na kolejnych etapach zawodowych ścieżek utwierdziła mnie w przekonaniu jak ważna jest edukacja w zrozumieniu mechanizmów odpowiedzialnych całościowo za nasze zdrowie. Połączyłem doświadczenie specjalisty ze współczesną wiedzą naukową. Dla mnie ważne jest dociekanie przyczyn dolegliwości, a nie leczenie poszczególnych objawów. Uważam, że rola mikroflory jelitowej i wpływ witamin oraz minerałów na zdrowie jest największa. Mamy narzędzia oceniające stan zdrowia i znane są skuteczne sposoby jego poprawy i zachowania na długie lata. Z książki „Czego ginekolog ci nie powie” jestem bardzo dumny. Obecnie wydana została kolejna. „Uspokój hormony” na podstawie odkryć naukowych z ostatnich lat pokazuję jakie badania można wykonać i jak świadomie zmieniając dietę i codzienne życie wpływać na produkcję hormonów. Okazuje się, że oceniając w surowicy krwi zawartość konkretnych pierwiastków i witamin, czy związków można ocenić stopień ryzyka pojawienia się różnych chorób. Można wiele zrobić, aby nie zachorować lub przestać borykać się z nieprzyjemnymi objawami przez wiele lat. Ta strona pozwala zrozumieć jak to zdrowie działa, a książki będą wyjaśniać ile świadomie sami możemy dla siebie zrobić. Kolejna będzie poświęcona mężczyznom, skoro zostali pozostawieni sami sobie, a mechanizmy hormonalne i metaboliczne są podobne.
https://www.facebook.com/DrTadeusz

Blok 2

Beata Bruś

TEMAT: Menopauza nowa przestrzeń do świadomego życia


Beata Bruś-Spyra

Specjalista SPA&Wellness, propagatorka i edukatorka życia w stylu slow, ukończyła wiele szkoleń z zakresu kosmetyki, fascynatka kosmetyki naturalnej, prelegentka i uczestnik konferencji z tym zakresie. Uczestniczyła w wielu kursach masażu twarzy i ciała, swoją wiedzę pogłębiała m.in. na Akademii SPA&Wellness w Warszawie przy AWF.
Ukończyła roczny kurs psychoodnowy biologicznej TUINA, a także szkolenia sylwoterapii, hortitrapii, projektowania permakulturowego, hirudoterapii. Instruktorka slow joggingu 3Dan, entuzjastka i pierwsza w Polsce propagatorka muzyki roślin. Uczestniczka szkoleń i konferencji z zakresu mikrobioty jelit i profilaktyki zdrowia. Pracowała w „Dobry Dietetyk”. Pasjonatka św. Hildegardy z Bingen.
Prelegentka, wolontariusz, prowadzi warsztaty z seniorami, pomysłodawca książki terapeutycznej na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem. Od wielu lat związana z pismem art of Beauty, a także w TV „Orion” opowiadała o walorach kosmetyki naturalnej, w TVP3 „Pokój na poddaszu” i Radiowej Trójce wypowiadała się w temacie o walorach i zaletach sylwoterapii i muzyki roślin. Ambasadorka Fundacji WHLF. Prywatnie żona, mama, babcia.

 

STRESZCZENIE prezentacji i zaproszenie (film)

Agnieszka Chabrzyk-Weiss

TEMAT: Nie daj się menopauzie - zadbaj o 5 kluczowych obszarów i styl życia

Agnieszka Chabrzyk-Weiss


Mentorka i certyfikowany coach kobiet, które pragną poprawić jakość swojego życia. Specjalizuje się w obszarze wellbeingu, anti-agingu, w tym w szczególności wspiera kobiety w okresie peri oraz menopauzalnym. Autorka poradników dla kobiet publikowanych w Polsce i USA. Posiada wieloletnie doświadczenie strategiczne i biznesowe. Przedsiębiorczyni i założycielka marki z produktami anti-aging dla kobiet Shiny&Shapy, produkowanymi w Austrii i Szwajcarii.

https://www.instagram.com/aga.chabrzyk/
www.shinyandshapy.com

STRESZCZENIE prezentacji i zaproszenie (film)

Okres perimenopauzy i menopauzy to prawdziwe zaskoczenie dla wielu kobiet. Jak przeżyjemy ten okres i jak bardzo odczujemy objawy, zależy głównie od naszego dotychczasowego stylu życia. Nasza przyszłość, nasza forma na dłużej, zależy od tego, jak holistycznie podejdziemy do zmian w kluczowych obszarach naszego życia. Podczas tego wykładu:
 • Dowiesz się, co nam szkodzi
 • Zrozumiesz, dlaczego musimy wprowadzić zmiany w stylu życia
 • Poznasz pięć kluczowych obszarów, które trzeba zmienić
 • Dowiesz się, jak zachować młodzieńczy blask i energię na jak najdłużej
Katarzyna Daniek

TEMAT: Kręgosłup w pracy czyli jak używać ciała w pracy, aby go nie przeciążać

Katarzyna Daniek

Przedsiębiorca z korporacyjnym backgroundem. Właścicielka firmy Euforja, która od ponad 10 lat wspiera swoich klientów w zdrowym stylu życia. Promuje aktywności wspierające kręgosłup i miednicę. Od 2016 roku certyfikowany instruktor slow joggingu DAN 6, a od 2018 wiceprezes ds. szkoleń w Stowarzyszeniu Slow Jogging Polska. Od stycznia 2023 terapeuta Yumeiho DAN 2 – terapii, która bazuje na korekcie ustawień miednicy i kręgosłupa. Prywatnie wielbicielka gór, morsowania i dobrej książki.

STRESZCZENIE prezentacji i zaproszenie (film)

Jakość wykonywania codziennych czynności przekłada się bezpośrednio na pracę naszego kręgosłupa. Poprzez udogodnienia cywilizacyjne, stresory czy tempo życia większość z nas zatraciła umiejętność anatomicznie poprawnego używania ciała. Ciało zaczęło podlegać kompensacjom, a one sprawiły, że co raz częściej kręgosłup daje nam sygnały bólowe. Aby temu zapobiec warto zweryfikować własne nawyki i wrócić do „ustawień fabrycznych” naszych ciał. Podczas tego wykładu:
 • zrozumiesz po co nam miednica i jakie ma znaczenie dla kręgosłupa
 • dowiesz się jakie nawyki codzienne są nieprawidłowe i jak je zmienić
 • dowiesz się jak stać, siedzieć, podnosić aby nie przeciążać kręgosłupa.
Edyta Dawiskiba

TEMAT: Oddech jest prawdą o Tobie

Edyta Dawiskiba

Instruktor Slow Joggingu – DAN 5, trener metody oddechowej wg dr Butejki oraz Tlenowej Przewagi, mentor witalny, coach zdrowia.
Prelegentka na Festiwalach Ciała, Forum Seniorów, Uniwersytetach III wieku oraz różnych wydarzeniach związanych ze prozdrowotnym podejściem do zdrowia w duchu idei Slow Life.
Współtworzy firmę Twoja Przestrzeń, w której, jako mentor witalny i coach zdrowia, propaguje zdrowy styl życia oparty na czterech filarach: ruch, oddech, dieta oraz sen/relaks. W Vital Academy prowadzi program Witalnych Poranków, przekazując wiedzę z zakresu 4 filarów zdrowia i nawyków witalnych i wierząc, że wdrażając odpowiednie techniki i ćwiczenia, każdy może podnieść swój poziom zadowolenia z życia w duchu Slow Life.
Jej pasją jest tworzenie relacji i rozwijanie potencjału organizacji oraz ludzi, opartych na witalnej piramidzie Philla Stutza: relacji z ciałem – relacji z ludźmi – relacji z samym sobą.
Zaprasza na integralną ścieżkę zdrowia: treningi i naukę Slow Joggingu, sesje oddechu funkcjonalnego, wprowadzenie 9 nawyków witalnych, coaching. Zadbanie o SIEBIE, by po prostu BYĆ i ŻYĆ!

 

STRESZCZENIE prezentacji i zaproszenie (film)

Prawidłowy, funkcjonalnych oddech na co dzień, w każdej minucie Twojego życia. Przychodzimy na świat z pierwszym oddechem i odchodzimy z ostatnim świadomym wydechem, a poprzez życie pędzimy, jakby na automacie, nie zwracając uwagi na oddech. A przecież oddech jest życiem, najważniejszym aktem jakiego dokonujemy w każdej minucie naszego istnienia. Mimo, iż akt ten jest wrodzoną funkcją organizmu, wielu z nas nie docenia go, traktując jako mimowolną czynność, mało istotną dla naszego zdrowia. Oddychanie poza dostarczaniem tlenu do organizmu, odpowiada za regulowanie wielu niezbędnych czynności życiowych, m.in. regulowanie reakcji biochemicznych, uruchamianie reakcji stresowej, rozszerzanie i związanie naczyń krwionośnych oraz dróg oddechowych. Sposób w jaki oddychamy ma ogromne znacznie dla ilości tlenu, jaka jest uwalniani z płuc do krwi, a z krwi do tkanek i komórek. Dzięki prawidłowym dotlenieniu całego organizmu lepiej się czujemy, lepiej wyglądamy i lepiej funkcjonujemy na co dzień.Zdrowy oddech powinien być cichy, spokojny i prawie niezauważalny, niezdrowy zaś cechuje oddychanie przez usta z widocznymi ruchami oddechowymi w czasie spoczynku. Pozornie niewinny mimowolny akt oddechu, wykonywany nieprawidłowo wpływa na dysfunkcje przemiany biochemicznej organizmu, wywołując w nim niedobór tlenu. To zaś ma wpływ na wiele dolegliwości zdrowotnych m.in. takich jak: niepokój, astma, katar sienny, wysokie ciśnienie, bezsenność, chrapanie czy bezdech senny, a nawet przybierania na wadze, ogólny wygląd, czy sprawność mózgu. Zatem jeśli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowy oddychać na co dzień, jak poprawić swój stan psychofizyczny przy wdrożeniu funkcjonalnego oddechu w czasie dnia, snu, ruchu, a także w sytuacjach stresowych, zapraszam Cię na mój wykład „Oddech jest prawdą o Tobie”.

Magdalena Elsner

TEMAT: Żywienie i mikrobiota


dr Magdalena Elsner

Jestem specjalistką mikroodżywiania z ponad 15-to letnim doświadczeniem oraz doktorem nauk o zdrowiu specjalizującym się w problemach jelitowych, skórnych i schorzeniach autoimmunologicznych. Do zagadnień zdrowia i dobrej jakości skóry podchodzę w sposób holistyczny – uważam, że kompleksowe, zindywidualizowane podejście do terapii jest najskuteczniejszym sposobem leczenia.
Nabyta na przestrzeni lat wiedza i doświadczenie z zakresu kosmetologii, fizjoterapii i dietetyki pozwala mi tworzyć skuteczne, autorskie, wielowymiarowe terapie naprawcze całego organizmu, dla osób cierpiących między innymi na niedoczynność tarczycy, chorobę Hashimoto, insulinooporność, cukrzycę czy Atopowe Zapalenie Skóry. W codziennej diagnostyce wykorzystuję najnowocześniejsze metody, takie jak bilanse biochemiczne, testy na nietolerancje pokarmowe, badania z zakresu mikroflory jelitowej czy badania genetyczne.
Z wielką pasją i zaangażowaniem pracuję nad ulepszaniem dostępnych metod leczenia i przekazywaniem wiedzy o zdrowiu. Dzielę się moimi doświadczeniami podczas licznych wykładów oraz szkoleń. Swoją wiedzę przez ostanie 4 lata przekazywałam studentom kosmetologii na Akademii WSB, a obecnie prowadzę zajęcia na studiach podyplomowych dla lekarzy wielu specjalizacji na Akademii Medycznej w Katowicach, wykładam również na Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Od ponad 18-stu lat prowadzę Elsner AntiAging Clinic. W swojej praktyce szczególnie skupiam się na wielowymiarowym podejściu do zdrowia. Podczas opracowywania programów naprawczych dla moich pacjentów szukam przyczyny ich problemu, uzupełniam niedobory w organizmie, koncentrując się w szczególności na mikrobiocie, której badanie jest moją pasją.
Dzięki zdobytej podczas licznych studiów, kursów i szkoleń wiedzy, przy pomocy światowych specjalistów z branży medycyny przeciwstarzeniowej, wprowadziłam na rynek autorską serię dermokosmoceutyków, będących naturalną kontynuacją moich terapii.

mgr Małgorzata Frydzyńska

TEMAT: Nowoczesne kosmeceutyki a możliwości efektywnej pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry w okresie menopauzy

mgr Małgorzata Frydzyńska

Kosmetolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Przez prawie 20 lat zawodowo związana z branżą medyczną i farmaceutyczną. Senior Product Manager w firmie farmaceutycznej o zasięgu ogólnoświatowym, odpowiedzialna za oryginalne cząsteczki, przełomowe w leczeniu chorób zagrażających życiu. Wieloletni wykładowca i nauczyciel akademicki, autorka licznych szkoleń z dziedziny kosmetologii, well-aging i zdrowego stylu życia. Właścicielka MJ Beauty Embassy.

STRESZCZENIE prezentacji i zaproszenie (film)

Średnia długość życia kobiet w Polce wynosi obecnie 81 lat, z czego ponad 1/3  przypada na okres po menopauzie. W organizmie kobiety zachodzą wówczas Istotne zmiany hormonalne. W okresie menopauzy dochodzi do spowolnienia i upośledzenia pracy komórek w obrębie skóry, czego efektem jest pogorszenie nawilżenia skóry, spadek jej gęstości i napięcia , pojawienie się zmarszczek i przebarwień.
Kosmeceutyki to klasa produktów do pielęgnacji, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji skóry po menopauzie. Ich składy bazują na zdobyczach naukowych zarówno kosmetologii, jak i medycyny. Są to produkty pielęgnacyjne zawierające terapeutyczne dawki substancji biologicznie czynnych, często wykorzystywanych w farmacji i medycynie estetycznej. Prócz  skuteczności charakteryzują się zachowaniem dobrej tolerancji, również przez skóry wrażliwe. 
Joanna Gradek

TEMAT: Pozytywne wibracje - wpływ na organizm

Dr Joanna Gradek

Dr nauk o kulturze fizycznej, nauczyciel akademicki w zakresie teorii i metodyki lekkiej atletyki i treningu zdrowotnego. Trener Master slow jogging, Instruktor Nordic Walking, Master Mentor Witalny. Trener smoveyMASTER – rozwija w Polsce projekt z wykorzystaniem VIBROSWING SYSTEM smovey®, który prezentuje nową ideę aktywności fizycznej, opartą na działaniu wibracji. Od kilkunastu lat prowadzi badania na temat wpływu aktywności ruchowej na sprawność fizyczną ukierunkowaną na zdrowie. Propagatorka aktywności fizycznej dla zdrowego i aktywnego starzenia.

STRESZCZENIE prezentacji i zaproszenie (film)

Obecnie wiemy i jest to też potwierdzone naukowo jak pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mają wibracje oraz jak ożywczo działają na nasze komórki. Coraz częściej wykorzystywane są urządzenia, które generują drgania kontrolowane i w świadomym zastosowaniu przydatne dla ludzi w treningu czy terapii. Ale co dla nas oznaczają wibracje i jak działają na nasze życie? Czy mamy wpływ na poziom wibracji w naszym organizmie? Okazuje się, że aktywność naszego ciała stymuluje drgania – niezależnie od tego, czy jest to efektem skurczu mięśni, przepływu krwi w cienkich naczyniach włosowatych, czy aktywności białek na poziomie komórkowym.

 

mgr Claudia Musiał

TEMAT: Łysienie menopauzalne - etiopatogeneza i implikacje praktyczne

mgr Claudia Musiał

Specjalista kosmetologii bioestetycznej, trycholog; naukowiec w dziedzinie onkologii eksperymentalnej i biologii molekularnej, doktorantka nauk medycznych; Człowiek Roku 2023 
w konkursie art Of Beauty Prestige Awards za innowacyjne badania naukowe i promowanie rozwoju trychologii w Polsce, wieloletni wykładowca akademicki. Autorka publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym, jak również blisko pięćdziesięciu publikacji popularno-naukowych w wiodących magazynach branży beauty; prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych. Propagatorka multidyscyplinarnego nurtu nauki translacyjnej w trychologii i kosmetologii, trychologii holistycznej oraz onkotrychologii. Szkoleniowiec z zakresu trychologii i kosmetologii oraz ekspert medialny. Członkini International Trichoscopy Society oraz Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Członkini honorowego międzynarodowego towarzystwa naukowego Sigma Xi: The Scientific Research Honor Society. Autorka bestsellerowej książki Trychologia Kosmetologiczna i Lekarska (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2022) oraz Rola Komórek Macierzystych we Współczesnej Medycynie Estetycznej i Kosmetologii (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2023).

STRESZCZENIE prezentacji i zaproszenie (film)

Proces starzenia się skóry u kobiet skorelowany jest ze zmianami na tle hormonalnym, mając na uwadze przede wszystkim stan menopauzy.
Z kosmetologicznego punktu widzenia, dochodzi do zaburzenia poziomu glikozaminoglikanów, wody, czy kolagenu. Kolejno, prowadzi to do wizualnych zmian związanych ze starzeniem się skóry, w postaci między innymi utraty odpowiedniej elastyczności skóry. Okres menopauzy, wpływa także na zaburzenia w obszarze reaktywności naczyń krwionośnych skóry. Wraz z przyspieszonym procesem starzenia się skóry, możliwe jest wystąpienie nadmiernej utraty włosów w postaci łysienia menopauzalnego.

dr Marek Wasiluk

TEMAT: Wpływ menopauzy na wygląd

dr Marek Wasiluk

Specjalista medycyny estetycznej. Właściciel warszawskiej kliniki L’experta (www.lexperta.pl). Autor eksperckiego bloga www.marekwasiluk.pl i książek pt. „Medycyna estetyczna bez tajemnic” oraz „Młodziej. Anti-age. Jak wyglądać pięknie i naturalnie”. Prekursor wielu metod leczenia np. No Stretch Marks na rozstępy. Jako pierwszy Polak, ukończył studia MSC in Aesthetic Medicine (studia magisterskie, Medycyna Estetyczna) w szkole Barts and The London School of Medicine and Dentistry na prestiżowym uniwersytecie Queen Mary University of London.

STRESZCZENIE prezentacji i zaproszenie (film)

Zmiany hormonalne i spadek estrogenów, jakie zachodzą w trakcie menopauzy mają duży wpływ na tkanki i ogólnie stan organizmu w tym również wygląd. Następuje wzrost masy ciała oraz gwałtowne przyśpieszenie procesu starzenia. Przesuszenie i większa wrażliwość skóry oraz wysoka utrata jej jakości to główne czynniki, które wywołuje menopauza. O tym, czy i jak można im przeciwdziałać powie dr Marek Wasiluk.

Blok 3

Marta Osińska-Białczyk

TEMAT: Jak możesz sobie pomóc kiedy masz menopauzę


Marta Osińska-Białczyk

Certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna z ośmioletnim doświadczeniem [certyfikat PTTPB nr 1396]. Pracuje między innymi z osobami cierpiącymi z powodu lęku, zaburzeń nastroju, problemów w relacjach oraz przeżywającymi życiowe kryzysy, w tym związane z szeroko pojętą seksualnością. Pomaga również parom borykającym się z konfliktami i innymi trudnościami. W pracy korzysta zarówno z metod poznawczo-behawioralnych jak i Terapii Schematu.
Jest członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Schematu (ISST) oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).Współprowadzi Pracownię Psychologiczną WELL w Warszawie na Służewiu.
http://zdrowiewglowie.pl/

Ewelina Rozpara

Ewelina Rozpara

Mentorka, coach, liderka, ekspertka w dziedzinie komunikacji.
Specjalizuje się w coachingu kariery, mentoringu, pracy z wartościami, badaniu postaw i mindsetu.
Trener biznesu oraz coach z 3 dyplomami wyższych uczelni (Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Executive Master of Business Administration akredytowany przez Rotterdam School of Management) i licznymi certyfikatami (International Coaching Community, InnerMastering Institute w Warszawie, Advisio Poland, Mindsonar Central).
Doświadczenie zdobywała podczas pracy z dorosłymi. Badając mindset, czyli sposób myślenia, determinujący uczucia i działania, które są jedną z najważniejszych przyczyn naszych sukcesów i porażek, odkrywa potencjał osób z którymi pracuje. Kształtując wzorce myślenia, wartości oraz motywacje, dające ogromne możliwości modelowania, kształtuje rezultaty w różnych dziedzinach naszego życia. Prowadzi diagnozę kompetencyjną w kontekście biznesowym: określeniu stopnia dopasowania kompetencji pracownika do potrzeb organizacji.
Podnosi poziom wiary w siebie, dobrej energii i motywacji. Zaraża radością, poprawia wellbeing. Zmienia „kiedyś” na konkretną datę realizacji! Poprowadzi Cię tam gdzie chcesz być w sposób lekki i przyjazny. Pracuje z wartościami i narzędziami rozwoju osobistego i kompetencyjnego. Stale się kształci i szkoli, aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby. Wspiera marzenia, w taki sposób, by stały się bardziej realnymi, konkretnymi celami. Pracuje tak, by zwiększyć wewnętrzną odwagę i śmiało po nie sięgać. Pomaga odpowiedzieć na pytania podczas wyjątkowych sesji coachingu i mentoringu, a także warsztatów grupowych dedykowanych kobietom, podczas których w praktyczny sposób uczestniczki definiują swoje prawdziwe potrzeby oraz dowiadują się jak, krok po kroku, je realizować. Wszystko w ciepłej atmosferze wśród inspirujących, doświadczonych kobiet.
http://zdrowiewglowie.pl/

 

STRESZCZENIE prezentacji i zaproszenie (film)

W trakcie elearningu dowiesz się, jak radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i innymi zmianami spowodowanymi menopauzą i jej postrzeganiem społecznym. Usłyszysz również, jak zmotywować się do działania mimo spadku energii.

Warunki uczestnictwa

Pakiet obejmuje

 • dostęp do wydarzenia dla profesjonalistów przez 6 miesięcy
 • dyplom uczestnictwa
 • prenumerata dwuletnia magazynu art of BEAUTY (wersja drukowana)
 • e-book konferencyjny
 • Książka dr Tadeusza Oleszczuka „O menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie”

Cena uczestnictwa – 199 zł (z VAT)

Pakiet obejmuje

 • dostęp do wydarzenia dla konsumentów przez 3 miesiące
 • prenumerata roczna magazynu art of BEAUTY (wersja pdf)
 • Książka dr Tadeusza Oleszczuka „O menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie”

Cena uczestnictwa – 112 zł (z VAT)

 

Pakiet obejmuje

 • dostęp do wydarzenia dla konsumentów przez 3 miesiące
 • prenumerata roczna magazynu art of BEAUTY (wersja pdf)

Cena uczestnictwa – 79 zł (z VAT)

 

 

O menopauzie. Czego ginekolog ci nie powie
Dr Tadeusz Oleszczuk, Anna Augustyn-Protas

O Menopauzie - okładka książki

TO KSIĄŻKA DLA DZIEWCZYN W KAŻDYM WIEKU! 

Autorzy bestsellerów – Anna Augustyn-Protas oraz Tadeusz Oleszczuk mierzą się z jednym z ostatnich tabu w naszej kulturze i obalają mity związane z klimakterium. 

Czy za nieprzyjemnymi objawami stoi spadek poziomu estrogenów? Ten proces tylko odsłania kondycję naszego organizmu. 
Czy jesteśmy skazane na uderzenia gorąca czy wzrost wagi? Nie. Możemy czuć się świetnie. 
Czy menopauza to koniec młodości? A skąd!

W dojrzałym wieku kobieta kończy rozdział związany z rozmnażaniem. Jednak dostaje w zamian dużo więcej – świadome życie. Jeśli menopauza jest przekwitaniem, to – hello, girls– każdy, kto ma ogród, wie, że kolejny etap to owocowanie. I najlepsza część egzystencji – zbiory. 

Klimakterium jest wąską kładką, na którą w połowie życia wchodzi każda dziewczyna. Tu znajdziesz pełną instrukcję, jak przez nią przejść zdrowo i w pełni sił, wesoło machając torebką. 

Będzie pani zadowolona!

 

Partner strategiczny

patronat medialny

art of BEAUTY Logo

Kontakt

KONTAKT Z ORGANIZATOREM
EWA CESARZ
kom: + 48 601 620 455,
e.cesarz@esteticapolska.pl