IX NIEZALEŻNY KONGRES: TRYCHOLOGIA W KOSMETOLOGII, MEDYCYNIE I FRYZJERSTWIE

Zapraszamy do udziału w kongresie

IX Kongres Trychologiczny logo

Zapraszamy do udziału w IX NIEZALEŻNYM KONGRESIE TRYCHOLOGIA W KOSMETOLOGII, MEDYCYNIE I FRYZJERSTWIE, organizowanym przez art of BEAUTY, który odbędzie się w formule e-learningowej.

8 wykładów, 8 prelegentów, ponad 7 godzin nagrań w formule e-learningu, e-book kongresowy oraz prenumerata magazynu art of BEAUTY.

W programie m.in.:

 • Trendy w trychologii – Longevity i Skinification
 • Różne „twarze” minoxidilu w terapiach trychologicznych
 • Badania kliniczne w trychologii – jak nie poddać się manipulacji?
 • Wpływ genów na łysienie
 • Holistyczna terapia łojotokowego zapalenia skóry głowy
 • Trychologia gerontologiczna – starzenie się skóry głowy i włosów w praktyce
 • Składniki aktywne w trychologii
 • Praca z pasją czy z obowiązku? Jak dostrzec wczesne symptomy wypalenia zawodowego

 

Wykłady będą dostępne dla Uczestników na platformie elektronicznej przez 3 miesiące, dzięki czemu będą oni mieli możliwość wysłuchać ich wielokrotnie w najdogodniejszym dla siebie czasie.

Dodatkowo wszyscy Uczestnicy otrzymają e-book, z prezentacjami wykładów oraz interaktywnymi linkami.

WYKŁADY BĘDĄ DOSTĘPNE OD 1 lipca 2024

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Kompleksowa Wiedza

Na kongresie wystąpią uznani w branży eksperci, praktycy, z wieloletnim stażem. Ich doświadczenie i autorytet gwarantują wiedzę na najwyższym poziomie, praktyczne porady na najwyższym poziomie i inspiracje.

Komfort

Formuła e-learningu zapewnia wygodny, 3-miesięczny dostęp do wykładów, z którego można korzystać wielokrotnie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Do wyboru różne pakiety.

Pakiet korzyści

Do dyspozycji uczestników: wykłady, prezentacje z wykładów, linki do stron wykładowców, prenumerata art of BEAUTY, e-book z materiałami kongresowymi, wszystkie wydania „Trychologii w praktyce” i „Trychologii w salonie fryzjerskim”, raport nt. rynku trychologicznego.

Prelegenci i program

Karolina Czyżowska

Trendy w trychologii - Longevity i Skinification

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

mgr inż. Karolina Czyżowska

Dyplomowany trycholog, dietetyk kliniczny, kosmetolog, wykładowca akademicki. Pasjonatka szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Wykonywana praca jest jej pasją i spełnieniem w pomaganiu innym. 

W swojej praktyce opiera się na holistycznym podejściu, łącząc wiedzę z zakresu kilku dziedzin kompleksowo wspiera pacjentów. Specjalizuje się w problemach łysienia i chorób skóry głowy, a także w dietoterapii chorób autoimmunologicznych, zaburzeń trawiennych i hormonalnych. W swojej pracy z pacjentami bazuje na indywidualnych zaleceniach oraz celowanej suplementacji opartej na analizie wyników badań.

http://instagram.com/karolinaczyzowska

Wioleta Faruga Lewicka

Holistyczna terapia łojotokowego zapalenia skóry głowy

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła, nawrotowa dermatoza, która może znacząco wpływać na komfort życia pacjentów. 
Całościowa, holistyczna terapia obejmująca edukację pacjentów, wdrożenie odpowiedniego leczenia, prawidłowej pielęgnacji domowej, 
zwrócenie uwagi na dietę, higienę snu i aspekty psychologiczne to niezbędne elementy układanki, której celem jest zdrowa, piękna skóra głowy.

Wioleta Faruga-Lewicka

Mgr kosmetolog, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wykładowca akademicki, praktyk, szkoleniowiec, autorka licznych publikacji z zakresu kosmetologii oraz autorka książek „Kosmetologia w pigułce. Kompendium” i „Trychologia w pigułce”.

Claudia Musiał

Trychologia gerontologiczna - starzenie się skóry głowy i włosów w praktyce

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Dr n. med. Claudia Musiał

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, kosmetolog o specjalności kosmetologia bioestetyczna, trycholog; naukowiec w dziedzinie onkologii eksperymentalnej i biologii molekularnej. Dyrektor naukowy Skinline Clinic. Laureatka nagrody Człowiek Roku art of Beauty Prestige Awards 2023 za innowacyjne badania naukowe i promowanie rozwoju trychologii w Polsce, wieloletni wykładowca akademicki. Autorka publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym z Listy Filadelfijskiej z dziedziny biologii, chemii medycznej, onkologii eksperymentalnej, kosmetologii oraz trychologii, jak również ponad 60 branżowych publikacji popularno-naukowych w wiodących magazynach branży beauty; prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych. Szkoleniowiec z zakresu trychologii i kosmetologii, oraz ekspert medialny. Członkini International Trichoscopy Society oraz Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Członkini honorowego międzynarodowego towarzystwa naukowego Sigma Xi: The Scientific Research Honor Society. Autorka bestsellerowej książki Trychologia Kosmetologiczna i Lekarska (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2022) oraz Rola Komórek Macierzystych we Współczesnej Medycynie Estetycznej i Kosmetologii (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2023), jak również Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna. Ujęcie Holistyczne (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2024).

Marcin Piwecki

BADANIA KLINICZNE W TRYCHOLOGII – CZYLI JAK NIE PODDAĆ SIĘ MANIPULACJI?

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Wszyscy marketingowcy, wprowadzający na rynek trychologiczny coraz to nowe suplementy, preparaty czy środki pielęgnacyjne powołują się na znakomite rezultaty wykonanych „badań klinicznych”. Niestety, bardzo często uzyskiwane w praktyce wyniki terapii nie potwierdzają tych optymistycznych założeń. W wykładzie postaram się zaprezentować metody pozwalające odróżnić rzetelne badania wysokiej jakości od tych, które budzić mogą poważne wątpliwości. Po wysłuchaniu wykładu każdy trycholog będzie mógł łatwiej dokonywać wstępnej oceny prezentowanych mu materiałów i w sposób bardziej świadomy, podejmować decyzje o rekomendowaniu danego środka terapeutycznego swoim pacjentom.

Marcin Piwecki

MBA, ekspert branżowy z zakresu trychologii oraz wykorzystania zaawansowanych technologii w kosmetyce. Współwłaściciel firmy dystrybucyjnej oraz kliniki leczenia łysienia w Katowicach – powstałej z połączenia Perfect Hair Clinic z ARTAS Klinika (Grupa Angelius).Specjalizuje się w selekcji i wdrażaniu najnowszych technologii i terapii medycznych w obszarze trychologii. Uczestnik międzynarodowych kongresów medycznych w Monaco (AMWC), Paryżu (IMCAS), Warszawie (ICATA) i Londynie (FACE).

Współautor książki „HAIR 360 – skuteczne terapie łysienia”, „Przeszczep włosów – poradnik pacjenta”, „Mocne włosy w ciąży i po porodzie” oraz wielu artykułów w prasie branżowej.

Pasjonat edukacji, promujący Evidence Based Trichology w mediach społecznościowych, założyciel Fundacji Edukacji i Pomocy Medycznej ALOPECIA.

Prelegent na kongresach i konferencjach naukowych z zakresu trychologii (Kosmetology of the Future w Akademii WSB, Trychologia Holistyczna w WSZ w Gdańsku), wykładowca akademicki na studiach magisterskich i podyplomowych (WSZ Gdańsk, SGH Warszawa, Collegium Civitas Warszawa, AWF Wrocław, Akademia WSB Dąbrowa Górnicza, Uniwersytet Medyczny Białystok).

Aleksandra Strobel-Pytel

Różne „twarze” minoxidilu w terapiach trychologicznych

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Minoksidil to jeden z najbardziej znanych leków wykorzystywanych w leczeniu łysienia. W moim wykładzie postaram się przybliżyć Państwu tą substancję, opowiedzieć o możliwościach terapeutycznych – i tych znanych od lat i tych, które są pewną nowością na rynku, jak również zwrócić uwagę na możliwości zabiegowe z wykorzystaniem tego preparatu. Wykład jest kierowany dla lekarzy prowadzących farmakoterapie, jak również trychologów prowadzących pacjentów stosujących minoxidil.

lek. Aleksandra Strobel-Pytel

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych Trychologia kosmetologiczno-lecznicza. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii oraz European Society of Cosmetic & Aesthetic Dermatology. Zajmuje się kompleksowo diagnostyką i leczeniem przyczyn wypadania włosów. W swoim dorobku posiada wiele publikacji naukowych, publikacji w pismach naukowych  oraz wystąpień na konferencjach i sympozjach. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kongresach, kursach oraz szkoleniach krajowych i międzynarodowych (Francja, Niemcy, Ukraina, Włochy, Monako, Maroko, Wielka Brytania). 

Dominika Tomaszewska

Wpływ genów na łysienie - czy można spowolnić predyspozycje genetyczne do łysienia?

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Wykład na temat wpływu genów na predyspozycje do łysienia androgenowego i plackowatego, jak również zależności pomiędzy genetycznymi skłonnościami do wchłaniania i metabolizmu witamin oraz substancji mineralnych, a wspomnianymi jednostkami chorobowymi.

Dominika Tomaszewska

Diagnosta laboratoryjna i dietetyczka kliniczna DNA ERA. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunkach analityka medyczna i dietetyka. Specjalizuje się od 2016 roku w konsultacjach dietetycznych dla pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, zaburzeniami hormonalnymi i niepłodnością. Prowadzi także badania doktoranckie nad wpływem diety na endometriozą. Pracuje jako diagnosta laboratoryjny w klinice leczenia niepłodności i jest autorką szkolenia z zakresu diagnostyki i diety w niepłodności, a także licznych artykułów dla dietetyków. 

Beata Werys

Składniki aktywne w trychologii

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

„Skladniki aktywne w trychologii” to temat, który będzie szczegółowo omówiony podczas mojego wykładu. W trakcie prezentacji zostaną przedstawione składniki aktywne obecne w produktach trychologicznych, ze szczególnym naciskiem na ich rolę i znaczenie. Omówione zostaną kluczowe substancje odpowiedzialne za zdrowie skóry głowy i włosów oraz ich mechanizmy działania. Analiza obejmie także wpływ tych składników na różne schorzenia trychologiczne, takie jak wypadanie włosów czy łupież. Przedstawione zostaną kryteria, na które należy zwracać uwagę przy wyborze produktów trychologicznych, aby zapewnić ich skuteczność i bezpieczeństwo. Celem wykładu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy, która umożliwi świadome podejmowanie decyzji w zakresie pielęgnacji trychologicznej.

Beata Werys

Technik Usług Kosmetycznych, absolwentka Policealnej Szkoły Kosmetycznej w Gdyni, ukończyła Level 5 jako Beauty Therapist w UK. Międzynarodowy trener kosmetologii, Specjalista odnowy biologicznej, ekspert terapii łączonych. Autorka książek branży beauty oraz licznych artykułów w czasopismach branży kosmetycznej. Właścicielka gabinetu kosmetycznego w Newport w Walii.

Marta Zielińska

Praca z pasją czy z obowiązku? Jak dostrzec wczesne symptomy wypalenia zawodowego

O wykładzie

Zaproszenie na wykład

Czy Twoja praca, niegdyś pełna pasji, zaczyna być źródłem stresu i niezadowolenia? A może Twoi pracownicy, dotąd zaangażowani, podchodzą do swoich obowiązków z niechęcią i dystansem, a Ty zaczynasz tracić klientów? Jeśli tak, może być to sygnał, że masz do czynienia z objawami wypalenia zawodowego. Syndrom wypalenia może dotknąć każdego, a branże związane z bliską pracą z drugim człowiekiem są na niego szczególnie narażone. Jak rozpoznać oznaki nadchodzącego wypalenia? W jaki sposób na nie reagować i co zrobić, by skutecznie mu przeciwdziałać? Poznaj przyczyny i mechanizmy tego paraliżującego różne sfery życia zjawiska i wykorzystaj tą wiedzę, by świadomie kreować środowisko pracy przyjazne Tobie i Twoim współpracownikom.  

Marta Zielińska

Kosmetolog i trycholog, ale przede wszystkim pedagog i coach. Na co dzień pracuje z ludźmi, szkoli, tworzy teksty branżowe i wspiera specjalistów, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają swoją zawodową przygodę lub czują, że pogubili się gdzieś po drodze. 

www.martazielinska.pl

Adresaci konferencji

IX Kongres Trychologiczny logo

Trycholodzy w salonach trychologicznych, kosmetologicznych, fryzjerskich i medycyny estetycznej.

Warunki uczestnictwa

 • Ceny pakietów w przedsprzedaży:

  PAKIET STANDARD

  • dostęp do wydarzenia przez 3 miesiące
  • dyplom uczestnictwa (pdf)
  • prenumerata roczna magazynu art of BEAUTY
  • e-book z materiałami z kongresu
  • Trychologia w praktyce – edycja VI (wydanie drukowane)

  Cena uczestnictwa – 140 zł (z VAT)

 • dostęp do wydarzenia przez 3 miesiące
 • dyplom uczestnictwa (pdf)
 • prenumerata dwuletnia magazynu art of BEAUTY
 • e-book z materiałami z kongresu
 • 5 x e-wydania „Trychologia w praktyce” (400 str. w formacie pdf)
 • Trychologia w praktyce – edycja VI (wydanie drukowane)
 • I + II + III edycja „Trychologia w salonie fryzjerskim” (152 str. w formacie pdf)
 • Poradnik dla młodych mam i  osób planujących ciążę” – Aleksandra Urban, Marcin Piwecki (40 stron, format PDF)

Cena uczestnictwa – 289 zł (z VAT) 239 zł (z VAT)

 • dostęp do wydarzenia przez 3 miesiące
 • dyplom uczestnictwa (pdf)
 • prenumerata dwuletnia magazynu art of BEAUTY
 • e-book z materiałami z kongresu
 • 5 x e-wydania „Trychologia w praktyce” (400 str. w formacie pdf)
 • Trychologia w praktyce – edycja VI (wydanie drukowane)
 • RAPORT: Rynek profesjonalnych produktów i usług trychologicznych w Polsce 2020 –(wersja dla salonów trychologicznych) (39 str. w formacie pdf)
 • I + II+III edycja „Trychologia w salonie fryzjerskim” (152 str. w formacie pdf)
 • Poradnik dla młodych mam i  osób planujących ciążę” – Aleksandra Urban, Marcin Piwecki (40 stron, format PDF)

Cena uczestnictwa – 479 zł (z VAT) 389 zł (z VAT)

Poradnik dla młodych mam i osób planujących ciążę Marcin Piwecki

„Poradnik dla młodych mam i osób planujących ciążę” autorzy: Aleksandra Urban i Marcin Piwecki

 • Jak skutecznie zadbać o włosy w tym ważnym okresie?
 • Jak bezpiecznie dla dziecka prowadzić ewentualne terapie trychologiczne?
 • W jaki sposób pielęgnować włosy i skórę głowy po porodzie?
 • Jakie zabiegi pozwolą zmniejszyć efekt poporodowego wypadania włosów?

Prawie 40 stron rzetelnej wiedzy i praktycznych porad od ekspertów i praktyków trychologii.

Spis treści:

 1. Przed ciążą – jak zadbać o włosy, jeśli planujesz dziecko?
 2. Włosy w okresie ciąży – jakich zmian można się spodziewać?
 3. Kontynuacja leczenia rozpoczętego przed ciążą – jakie zmiany są niezbędne we wcześniej prowadzonych terapiach?
 4. Leczenie włosów w ciąży – co wolno, a czego nie wolno robić?
 5. Włosy w okresie poporodowym.
 6. Zabiegi wspomagające odrost włosów po porodzie.
 7. Poprawna pielęgnacja włosów w okresie po porodzie.
 8. Stan włosów i karmienie piersią.

 

Format pdf.

Partner

Partner medialny

art of BEAUTY Logo

Kontakt

KONTAKT Z ORGANIZATOREM
EWA CESARZ
kom: + 48 601 620 455,
e.cesarz@esteticapolska.pl